İkinci El Eşyalarınızı atmayın sizin için hurdaya alalım.

Eski Beyaz Eşyalar

Eski beyaz eşyalar evimizde genellikle bulunmaktadır. Kimisi bozuk, kimisi kırık ve kullanılmaz bir halde bunları ya geri dönüştürerek çalışır hale gelmesini sağlayabilirsiniz ya da ikinci el beyaz eşya alan birisine verip yenisini alabilmeniz mümkün. Evinizde imha edilmesi gerektiğini düşündüğünüz öğelerin büyük çoğunluğunun gerçekten geri dönüştürülebileceğini biliyor muydunuz? Örneğin, ev aletlerinizi ele alalım. Bir buzdolabını geri dönüştürebilir misiniz? Sizin için bunları araştırdık.


Eski Beyaz Eşya


Eski beyaz eşyalar İçin Yeni Hayat

Hala evin etrafında oturan, belki de parçalanmış ve toz toplamaktan ve yer kaplamaktan başka bir şey yapmayan eski beyaz eşyalarınız var mı? Buzdolapları, çamaşır makineleri ve sobalar gibi eski cihazlarınızdan kurtulmak göz korkutucu bir süreç olabilir. Büyük cihazları sadece almak ve taşımak kötü bir şekilde zor olmakla kalmaz, aynı zamanda kamyona yükledikten sonra onlarla ne yaparsınız? Veya eski beyaz eşyalarınızı değiştirmeye karar verdiniz. İster yeni bir görünüm ve yeni bir görünüm isteyin, ister evinizi satmayı planlayın, yeni beyaz eyşalar büyük bir yatırımdır. Ancak, bir kez kurduktan sonra, eski beyaz eşyalarınızı ne yapacağınızı düşünmeniz gerekir . İstediğiniz son şey, evinizin etrafında garajda veya bodrumda olan bazı eski beyaz eşyalarınızı ne yapacağınızı düşünmektir. Peki seçenekleriniz neler ?


Kullanılmış Cihazların Atılma Zorluğu

Profesyonel bir nakliyat şirketi çağırmak da dahil olmak üzere eski veya istenmeyen beyaz eşyalarınızın atılması söz konusu olduğunda çeşitli seçenekler olduğu ortaya çıkıyor .

Değiştirmiş olabileceğiniz beyaz eşyalara ek olarak, bozuk veya kullanılmamış beyaz eşyalardan gerçekten kurtulmayı düşünmeniz gereken başka durumlar da vardır, örneğin:


Bizi Arayınız:

Bozuk Beyaz Eşya Alan


Bozuk beyaz eşyalar

Yıpranmış beyaz eşyalar

Fazla enerji tüketimi yapan beyaz eşyalar

Sızdırmaz contalar, yıpranmış kordonlar veya aşırı ısınma veya duman gibi belirgin tehlikelere sahip olanlar


Koşullar nedeniyle, bu cihazlar mağazalarda satılamaz.Bu yüzden bu gibi beyaz eşyaları geri dönüşüm yapan veya eski beyaz eşyaları tamir eden profesyonel kişilere teslim etmek olacaktır. Eski beyaz eşyalar alan kişiler genellikle bunları alıp tamir edip yeniden kullanıma hazır hale getiren kişilerdir.

Bu ürünler için göz önünde bulundurulması gereken diğer bir seçenek, bunları bir hurda metal alan kişilere satmaktır. Bozuk ve kullanılamaz eski eşya’larınızdan kurtulmanız gerektiğinde, hurda metalinizi güvenli ve uygun maliyetli bir şekilde çıkarmak için profesyonel bir hurdacı firması çağırmak en iyi seçenektir. Ve çevre dostu bir şirket seçmek, hurda metalinizin mümkün olduğunca çoğunun geri dönüştürülmesini sağlayacaktır.

Öte yandan, kendi aracınızda beyaz eşyaları taşımayı denemek, sizi aracınıza (ve kendinize!) Zarar verme riskine sokar. Ayrıca, bir metal geri dönüşüm tesisinden ileri geri birçok seyahat yapmanız gerekiyorsa, tüm süreç daha az enerji tasarruflu hale gelir. Daha sonra, kullanılmayan beyaz eşyalarınızı uygun şekilde atmak yerine, eski beyaz eşyalarınız için başka seçenekleriniz de vardır.


Bozuk Beyaz Eşya

Eski beyaz eşyaları değerlendirme

Belki de eski eşyalarınızı kısa bir süre kullanılmış ise sadece onlar için yeni bir ev bulmanız gerekiyor. Belki taşınmanız gerekir ve yeni yer zaten cihazlarla donatılmıştır. Az kullanılmış ama çok kullanışlı beyaz eşyalarınız hala çok değer taşıyor.Bir seçenek olarak, doğrudan satılabilmeleridir. Kullanılmış, ancak çalışan beyaz eşyalar genellikle çok talep görüyor ve ilk önce bir spotçuya ya da kendiniz satmayı deneyebilirsiniz. Ancak, neredeyse hiç kullanılmamış olsa bile neredeyse yeni cihazınız için orijinal satın alma fiyatının yarısını bile almayı beklemeyin. Cihazların amortismanı dik ve çoğu insan bir pazarlık fiyatı arıyor olacak.

Türkiye’de genellikle online alışveriş yapmakta ve online satış ile oldukça büyülenmiştir. Bu teknolojik fırsatın güzelliği, bireylerin sadece aklınıza gelebilecek her şeyi satın almakla kalmayıp aynı zamanda onları da satabilmesidir! Çoğu kimse hiç kullanmamış olsalar bile sahibinden'i duymuştur. Alış ve satış için bir başka popüler site ise letgo. Ve eski mobilyaları veya beyaz eşyaları satmak isteyen ev sahipleri için , her ikisi de bu görevi yerine getirmek ve süreçte biraz para kazanmak için harika bir fırsat sunuyor.

Başka çevrimiçi siteler olmasına rağmen, çoğu insan sahibinden veya letgo’yu kullanma eğilimindedir. Genel olarak konuşursak, letgo çoğunlukla bir anlaşma arayan insanlar tarafından kullanılır. Daha pahalı ürünleriniz için sahibinden'i deneyin.Öte yandan, beyaz eşyalarınızı satmaya çalışmak sizin için uygun değilse. Onları ücretsiz olarak almaktan memnuniyet duyarız. Kullanılmış cihazlarınızı bağışlamak harika bir alternatif olabilir, çünkü birçok kuruluş bunları sizin için alacak ve sizi bu işten kurtaracaktır.

Ve son olarak, sadece eski bir beyaz eşyadan kurtulmak tek endişenizse, bozuk beyaz eşya alan ve daha sonra kullanılabilir parçalar ve geri dönüştürülebilir malzemeler için bunları sökecek işletmeler olduğunu unutmayın. Bu, eski beyaz eşyalarınızı kaldırma, taşıma ve boşaltma işini ortadan kaldırarak size yardımcı olabilecek bir seçenektir, çöp depolama veya bertaraf tesisinde ödemeniz gereken bertaraf ücretlerinden tasarruf etmenizi söylemez.


İzmir Hurdacı

İzmirde Hurdacı


Eski Beyaz Eşya Alan


Herşeyin Bittiği Yerde Geri Dönüşüm Başlar…


Mutfağınızı Geliştirmeniz İçin Yeni Beyaz Eşyalar Satın Aldınız

Bir ev sahibinin evlerinin gerçek satış değerini artırmak için yapabileceği ve yapması gereken birkaç yatırım vardır. Çoğu realty ve ev geliştirme uzmanlarına göre, ev tadilatları mükemmel bir seçim olabilir ve mutfak en önemli önceliklerden biridir.Satmaya hazır olmasanız bile, mutfak yenilemesi kendiniz ve aileniz için bir yatırım olabilir. Yeni bir görünüme ve yeni beyaz eşyalara ek olarak, getirdiği katma değerden faydalanmaya devam edeceksiniz. Tadilat uzmanları ve emlakçılar aynı fikirde: Yeni beyaz eşyalar mutfakta en iyi yükseltmedir.

Eski ocağınızı veya fırını değiştirerek daha fazla özellik ve daha iyi enerji verimliliğinin tadını çıkaracaksınız. Ve tüm mutfak aletlerinizi bir kerede yükseltirseniz, mutfağınızı görme şeklinizi değiştirecek eşleşen modern ve çekici beyaz eşyalara sahip olabilirsiniz.Mutfak tadilatı yerine mutfağınıza yeni beyaz eşyalar almak, yüzünüze botox yerine makyaj yaptırmak gibidir - daha ucuz, daha hızlıdır ve sizi yıllarca mutlu edebilir.

Bununla birlikte, bir yenileme veya geliştirmenin kaçınılmaz yan etkilerinden biri inşaat döküntülerinin yanı sıra muhtemelen değiştireceğiniz eski beyaz eşyaların atılması konusudur. Mağaza veya yeni beyaz eşya teslimatçılarının eski eşyalarınızı almasını sağlasanız da, bunları kendiniz imha edeceksiniz.


Eski Beyaz Eşya Alanlar


Evet, beyaz eşya Geri Dönüşümü gibi bir şey var

Eski Eşya Alanlar, Fırınlar gibi büyük beyaz eşyalar profesyonel geri dönüşümle sorumlu bir şekilde atılabilir . Örneğin, topladığımız tüm beyaz eşyaların geri dönüşümüne odaklanıyor ve soba, fırın ve mikrodalga fırının atılması durumunda, her parçanın metallere ve diğer malzemelere ayrıldığından emin oluyoruz. Hurda metal plastik ve tehlikeli elektronik atıklardan veya e-atıklardan ayrılır .

Aslında, her şey mümkün olan en sorumlu şekilde geri dönüştürülüyor veya yeniden kullanılabilir hale geliyor! Beyaz eşya geri dönüşümü, her cihazın manuel olarak sökülmesi ile başlar. Bu yapıldıktan sonra, tehlikeli bileşenler çıkarılmalı ve bozuk ise uygun şekilde atılmalıdır. Daha sonra geri dönüşümlü tekrar kullanılabilir parçaları kurtarabilir. Beyaz eşyanın geri dönüşümü, bu malzemelerin tekrar çıkarılması veya üretilmesi talebini azaltırken, önemli miktarda metal, plastik ve camın çöpe atılmasını önler.

Bazı metallerin maliyetleri ve bu malzemelerin değeri arttıkça, bir takım kurtarma firmaları normal kullanılmış araç kotasına ek olarak daha fazla eski cihaz alıyor. Bazen bu kullanılamaz, eski beyaz eşyalarınız için de uygun bir seçenek olabilir. Sizde Eski beyaz eşya alan firmamızı arayarak, uygun fiyata eşyalarınızı verebilirsiniz.


Ne Tür Beyaz Eşyalarınızı Geri Dönüştürebilirsiniz?


Her ikinci el beyaz eşyaları alan firmalar bazı beyaz eşyaları almaz. Çünkü bazı eşyalar geri dönüşümden geçmemekle birlikte bozuldukları anda kullanılmaz hale gelmesinden kaynaklanmaktadır. Aşağıdaki liste sayesinde hangi beyaz eşyaların alındığını görebilirsiniz.

İkinci El Beyaz Eşya Alanlar

Klimalar

Bulaşık Makineleri

Kurutucular

Dondurucular

Çim biçme makineleri

Buzdolapları

Bozuk Beyaz Eşya Alanlar

Sobalar ve Fırınlar

Su Isıtıcıları

Çamaşır makineleri

Çöp Sıkıştırıcılar

Mikrodalgalar

Düzenli olarak atılan daha yaygın cihazlardan bazılarına göz atalım.


Eski Eşya Alan


Buzdolabının Sökülmesi ve Atılması


Kısa süre önce yeni bir yüksek teknolojili buzdolabına geçmeyi düşündünüz mü? Belki sıcaklık sensörleri, su filtrasyon sistemi ve enerji tasarrufu teknolojisi ile birlikte gelen bir tane? Bu harika, ama eski buzdolabınızla ne yapacaksınız? Bodrumunuzda veya garajınızda zaten eski bir tane varsa, buzdolabının imhasının herkes için ağır bir görev olduğunu zaten biliyorsunuz. Buzdolapları sadece tipik bir evdeki en ağır cihazlardan biri olmakla kalmaz, aynı zamanda uygun şekilde atılmalıdır veya çevreye zararlı kimyasallar salabilirler.

Her yıl yaklaşık dokuz milyon buzdolabı ve dondurucunun atıldığı tahmin edilmektedir. 1995'ten önce üretilen ev tipi buzdolapları ve dondurucular tipik olarak kloroflorokarbon (CFC) soğutucu akışkan içerir.Birçok pencere klima ünitesinde ve nem gidericide bulunan hidrokloroflorokarbon (HCFC) soğutucu akışkanlara çok benzeyen CFC, çevreye salındığında ozon tabakasını yok edebilen ozon tabakasını incelten madde ODS olarak kabul edilir. Ayrıca, CFC ve HCFC soğutucuları da iklim değişikliğine katkıda bulunabilecek güçlü “sera gazları” dır.

1995 yılından bu yana üretilen çoğu buzdolabı ve dondurucuda ozon dostu hidroflorokarbon (HFC) soğutucu akışkanlar bulunmaktadır. Bununla birlikte, bu soğutucuların hala dikkatli bir şekilde ele alınması gerekir, çünkü bunlar aynı zamanda sera gazı olarak kabul edilir.Soğutucunun yanı sıra, 2005 yılından önce üretilen buzdolapları ve dondurucular, hem ozon tabakasının incelmesine hem de iklim değişikliğine katkıda bulunan maddeler içeren köpük ile yalıtılmıştır. Yalnızca 2005 yılından beri üretilen üniteler, ozon ve iklim dostu köpük üfleme maddeleri içerir. Klimalar ve nem gidericiler köpük içermez.

Eski buzdolapları / dondurucular, üretildikleri yıla bağlı olarak ozon tabakasına zarar veren soğutucu akışkanlar ve / veya köpük şişirme maddeleri içerir. Ozon tabakasını tüketmenin yanı sıra, bu maddeler atmosfere yayıldığında iklim değişikliğine katkıda bulunan güçlü sera gazlarıdır. Yeni üretilen birimlerde kullanılan soğutucu akışkanlar hala güçlü GHG'ler olmasına rağmen, bu cihazlar ozon tabakasını incelten maddeler (ODS) içermez ve eski modellere göre önemli ölçüde daha enerji tasarrufludur.

Enerji talebini, ozon tabakasının incelmesini ve küresel iklim etkilerini azaltmak için, eski birimlerin enerji şebekesinden kalıcı olarak uzaklaştırılması ve çevreye zararlı soğutucu akışkanların ve köpük şişirme maddelerinin yakalanması ve geri dönüştürülmesi veya imha edilmesi için uygun şekilde atılması kritik önem taşır.


İkinci El Beyaz Eşya Alan

Eski buzdolaplarını geri dönüştürebilir misiniz?


Evet. Eski buzdolabınızı güvenle kaldırmak ve çevre dostu bir şekilde geri dönüştürülmesini istediğinizde Junk King'e bakın. Bir buzdolabının çıkarılması genellikle iki kişilik bir iştir ve merdivenlerden yukarı veya aşağı hareket ediyorsanız da tehlikeli olabilir.

Eski buzdolabınızı çıkarmanın en iyi yolu, Junk King'i aramak ve uzman taşıyıcılarımızın gelip almasını sağlamaktır. Junk King'i aradığınızda, çevresel açıdan sağlıklı bir şey yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Buzdolabınızı, sorumlu bir şekilde sıralanacağı ve geri dönüştürüleceği en yakın geri dönüşüm merkezine götüreceğiz.

Buzdolapları ve dondurucular gibi bazı cihazlar çevreye zararlı bir çözücü olan Freon içerir. Freon dikkatlice kullanılmalı ve cihazın kendisi geri dönüştürülmeden önce bir geri dönüşüm merkezi tarafından toplanmalıdır. Eşyalarınızın tüm geri dönüşümünü yapmak için Önemsiz Kral'a güvenin ve cihazlarınızın doğru şekilde bertaraf edileceğinden emin olun.


Eski Beyaz Eşya Alanlar

Çamaşır Makinesi ve Kurutucularınızın alınması

Bir çamaşır makinesi kullanım ömrünün sonuna geldiğinde, değiştirilmesi gerekir. Eski çamaşır makinesi ve kurutucular genellikle yeni meslektaşlarından çok daha fazla enerji ve su kullanırlar ve iyi çalışmadıklarında genellikle gürültü yapmaktadırlar. 1972'den önce yapılan çamaşır makinelerinde cıva da bulabilirsiniz, bu yüzden bu eski çamaşır makinenizden kurtulmayı düşünüyorsanız, dikkatli olun.

Yeni ve verimli bir yıkama ve kurutma seti almak büyük bir yatırımdır. Ve yeni cihazlara sahip olmak her zaman heyecan verici, eski cihaz kaldırma - çok fazla değil! Çamaşır makineniz ve kurutucunuz kullanım ömrünün sonuna geldiğinde, bunları yeni cihazlarla değiştirmek genellikle en iyi yoldur.

Bununla birlikte, bazen değiştirme için kullanılmış öğeleri bulmak mantıklıdır. Ancak, çamaşır makineleri ve kurutucular gibi büyük cihazların her yeni nesil tasarımda daha verimli olma eğiliminde olduğunu unutmayın.


Peki Eski Yıkayıcı ve Kurutucu Sökme Hakkında?


Yeni bir çamaşır makinesi veya kurutucu satın aldığınızda, her cihaz satıcısının eski makineleri elinizden kaldırmayı teklif etmediğini görebilirsiniz. Pek çok ev sahibi için sorun "Eski makinelerimizden nasıl kurtuluruz?"Hala çalışıyor ve kullanılabilir durumdalarsa, çevrimiçi veya spotçulara satmayı deneyebilirsiniz. Ancak, hızlı bir şekilde satmazlarsa veya sadece süreçle uğraşmak istemiyorsanız ne yaparsınız? Kolay cevap, bir ikinci el beyaz eşya alan bir firmayı aramaktır.

Ne zaman yeni bir çamaşır makinesi ve kurutma makinesi yükseltmeyi düşünürsünüz.

Gürültülü, uğultulu, tıkırdayan çamaşır makineleri.

Aşırı su tüketimi ve çamaşırlarınızın temizlenmesinde etkisiz.

Eski Eşya

Kurutma makinesinin kuruması çok uzun sürüyor.

Su sızıyor veya akmıyor.

Yaş, eski enerji verimliliği.

Pahalı onarımlar (genellikle eski üstten yüklemeli makineler için geçerlidir).

Eski Yıkayıcı ve Kurutucunuz Geri Dönüştürülebilir veya Yeniden Kullanılabilir mi?

Evet! Aslında eski çamaşır makinesi ve kurutma makinesi olmasıdır edebilirsiniz yeniden veya demonte ve geri dönüşümlü . İyi durumda olan cihazlar bağış merkezi ve yardım kuruluşları tarafından çok takdir edilmektedir ve kaldırma hizmetimiz eski çamaşır makinenizin ve kurutucunuzun geri dönüştürülmesini veya yeniden kullanılmasını sağlamaya yardımcı olabilir.

Yeni bir çamaşır makinesi veya kurutma makinesi aldığınız zaman eski çamaşır ve kurutma makineniz çalışır ve kullanılabilir durumda ise sizden o eski ve çalışır durumda olan beyaz eşyalarınızı alıyoruz ve geri dönüşümünü sağlıyoruz. Eski eşyalarınızı çöpe atmak hem sizin için yorucu ve zahmetli hem de çevreye önemli bir şekilde zarar vermektedir. Bu yüzden eski çamaşır veya kurutma makinesi gibi beyaz eşyalarınız var ise bizim gibi ekiplere teslim ederek hem çevreye katkıda bulunun hem de sizin için onca zahmetten kurtaralım. Bozuk beyaz eşya alanlar denildiği zaman öncü firma olma yolunda ilerliyoruz.


Eski beyaz eşya’larınızın geri dönüşümü genellikle bağıştan daha mantıklıdır, çünkü ekipman muhtemelen verimsizdir ve henüz yoksa parçalanmaya yakındır. Buna ek olarak, bir çamaşır makinesini veya kurutucuyu hareket ettirmek ve kaldırmak çok zor bir iş gerektirir ve yükü güvenli bir şekilde kaldırabilecek bir araç gerektirir. Bunlar sadece herkesin yerel bağış merkezine götürebileceği şeyler değildir.

Bununla birlikte, biz bu görevler için iyi eğitimli ve aynı zamanda hızlı ve verimli bir şekilde yapmak için doğru ekipmana sahibiz. Profesyonel ekibimizle sizin ikinci el beyaz eşyalarınızı alıp geri dönüştürelim.

İkinci El Beyaz Eşya

Bizi Takip Edin: